KONST / Litografier / Färglitografi 9287334
*
nr 928 7334
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 129/200, "Skridskoseglaren", bm60 x 50, löst blad
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 19:22:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 19:05:38
1
700 kr
1/12 19:16:10
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:27
-
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:23
-
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:15
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
nr 928 7334
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 129/200, "Skridskoseglaren", bm60 x 50, löst blad
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 19:05:38 | 1 | 700 kr |
1/12 19:16:10 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:27 -
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:23 -
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:15